Ne ateş ölçümü, ne HES kodu sorgusu... Bir AKP kongresi daha 'Covid-19 partisine' sahne oldu!

Covid-19 salgınında yeni mutasyonlar Türkiye’de de yayılırken, AKP’nin kongrelerinde ise salgın hiçe sayılmaya devam ediyor.12-02-2021 16:50
Fotoğraflar: Merve Dişli - Kocaeli Barış Gazetesi

AKP Kocaeli İl Kadın Kolları Kongresi’nde Covid-19 önlemleri hiçe sayıldı. Gelen partililere kalabalığa rağmen HES Kodu sorgulaması ve ateş ölçümü yapılmadı.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında yeni mutasyonlar Türkiye’de de yayılırken, AKP’nin kongrelerinde ise salgın hiçe sayılmaya devam ediyor.

Salgın gerekçesiyle kafe-bar-restoranların uzun süredir kapalı tutulması ve emekçiler mağdur edilmesine rağmen tıklım tıklım salonlarda kongrelerini sürdüren iktidar partisinin Kocaeli İl Kadın Kolları Kongresi’nde ne ateş ölçümü, ne de Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorgulaması yapıldı.

Kocaeli Barış Gazetesi’nde yer alan habere göre, toplantının yapıldığı Uluslararası Kongre Merkezi’ne sadece eşyalarını XRay’den geçirerek kalabalık halde giren partililere hiçbir denetim yapılmadı. AKP’lilerin ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolünden neden muaf tutulduğu bilinmezken, salonda bulunan kaç kişinin korona virüs riski taşıdığı merak konusu oldu.