NBA yıldızları Trump'a rest çekti

NBA'de geçtiğimiz senenin şampiyonu Golden State Warriors'ın yıldızı Stephen Curry, ABD Başkanı Trump'ın Beyaz Saray davetini reddederken, bir diğer NBA yıldızı Lebron James de Trump'a "seni serseri" diyerek tepki gösterdi.24-09-2017 11:32

ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan basketbol ligi NBA'de geçtiğimiz senenin şampiyonu olan Golden State Warriors takımını Beyaz Saray'a davet etmişti. Ancak takımın yıldızı Stephen Curry, Beyaz Saray'a gitmek istemediğini açıklamıştı. 

"DAVET GERİ ÇEKİLMİŞTİR"

Trump ise Curry'nin açıklaması üzerine cumartesi günü Twitter'da yayınladığı mesajında, "Şampiyon bir takım için Beyaz Saray'ı ziyaret etmek büyük onurdur. Görünüşe bakılırsa Stephen Curry tereddüt ediyor. O halde davet geri çekilmiştir" ifadelerini kullandı.

"SENİ SERSERİ"

Trump'ın mesajına bu defa Cleveland Cavaliers'ın yıldızı Lebron James tepki gösterdi. Lebron James, Twitter'dan paylaştığı mesajında Trump'ı kastederek, "Seni serseri, Stephen Curry zaten gelmeyeceğini söylemişti. Yani ortada davet falan yok. Beyaz Saray'a ziyaret etmek sen oraya gelene kadar bir onurdu" ifadelerini kullandı. 

"ZİYARET GERÇEKLEŞMEYECEK"

Golden State Warriors yönetiminden de Trump'ın mesajının ardından yaptığı açıklamada, bir lig geleneği olarak Beyaz Saray'a yapmayı planladıkları şampiyonluk ziyaretinin bu koşullarda gerçekleşmesinin mümkün görünmediğini belirtti.

Açıklamada, takım olarak başkent Washington'a yapacakları ilk ziyarette, "eşitlik, çeşitlilik ve birliktelik değerlerini vurgulayan etkinliklere katılacakları" belirtildi.