Naldöken Gençlik Dayanışma Evi yola çıkıyor

Bornova'nın Naldöken Mahallesi’nde çalışmalarını sürdüren Naldöken Gençlik Dayanışma Evi,  24 Haziran Cumartesi günü saat 17.00 açılışını gerçekleştiriyor. 22-06-2017 17:40

İzmir'in Bornova ilçesi Naldöken Mahallesi’nde ”Mahallemizin eksikliklerini gidermek için yola çıkıyoruz” şiarıyla harekete geçen gençler, Naldöken Gençlik Dayanışma Evi'nin açılışını 24 Haziran Cumartesi günü saat 17.00'da gerçekleştirecek. 

İz Gazete'de yer alan habere göre, Naldöken Gençlik Dayanışma Evi'nin açılışına ilişkin yapılan açıklamada, gençler arasında dayanışmanın güçlenmesi için yola çıkıldığı belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

"Biz Bornova/Naldöken mahallesinin gençleriyiz. Hep beraber kafa yorduk ve mahallemizin ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz eksiklikleri gidermek için bir adım atmaya karar verdik. Mahallemizde dayanışmayı geliştirmek istiyoruz. Çocuklara ücretsiz matematik, ingilizce, resim, tiyatro, satranç ve bağlama kursları vereceğiz. Çeşitli geziler, etkinlikler, forumlar, film gösterimleri düzenleyeceğiz. Mahallemizin sorunlarından biri olan uyuşturucu kullanımına karşı uzman psikologlar yardımıyla gençlere seminerler vereceğiz. Gençler arasındaki dayanışmanın artması için çabalayacağız. Hep beraber mahallemizin daha iyi ve daha güzel olması için canla başla uğraşacağız. Sizin de bu çabaya ortak olmanızı, gençlere destek vermenizi istiyoruz. Hep beraber olursak başarabiliriz ve iyi olanı, güzel olanı, dayanışmayı, yardımlaşmayı büyütebiliriz."