Nadira Kadirova davasında yeni gelişme: 'Üç ayrı bölgede kan birikmesi var, boğuşma yaşandığını düşünüyorum'

AKP Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde hayatını kaybeden Nadira Kadirova'nın ölümüne ilişkin yapılan olay yeri incelemesinde yeni görüntülere ulaşıldı.27-09-2020 13:56

AKP Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde hayatını kaybeden Nadira Kadirova'nın şüpheli ölümüne ilişkin yapılan olay yeri incelemelerinde yeni görüntülere ulaşıldı.

BirGün Gazetesi tarafından ulaşılan olay yeri görüntülerini yorumlayan Kadirova ailesinin avukatı İlyas Doğan, "Üç ayrı bölgede kan birikmesi var, boğuşma yaşandığını düşünüyorum" dedi.

 

'ODADA BİR BOĞUŞMA YAŞANDI'

Görüntülerde Nadira Kadirova'nın kaldığı ve hayatını kaybettiği odanın dağınık olduğu görülürken, odada farklı noktalarda yer alan kan izlerine dikkat çeken Doğan, "Odada bir boğuşma yaşandığını düşünüyorum. Üç ayrı bölgede kan birikmesi var ve üçü de birbirine mesafeli alanlarda. Halının üzerindeki üç farklı alanda kan görülürken bir de yatağın üzerindeki yorgandaki kan göze çarpıyor" ifadelerini kullandı.

 

'USÜLE AYKIRIDIR'

Olay yeri inceleme ekibine AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın kızı Duygu Ünal’ın eşlik ettiğine dikkat çeken İlyas Doğan, "Bu tamamen usule aykırıdır. Çünkü en basitinden ölüm anında o da aynı binada ve olay yeri inceleme ekiplerine eşlik edemez, bu nedenle onun dışarıda tutulması gerekir. Ayrıca, Duygu Ünal’ın veya bir başkasının inceleme yapılan oda içerisine girmesi ve dolaşması önemli bir delil karışıklığına yol açacaktır. Olay yeri incelemesinde olayla ilgisi olabilecek kişilerin bu alanlara girmesine izin verilmez, bu nedenle de bu durum usule aykırıdır” diye konuştu.