Muş'ta sokakta sigara içmek yasaklandı

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında Muş'ta sokakta ve kamunun ortak kullanımına açık alanlarda sigara içmek yasaklandı.05-11-2020 10:40

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakalarının hızla artmasının ardından, Muş'ta alınan tedbirler kapsamında, cadde, sokak, meydan, park ve bahçe gibi kamunun ortak kullanımına açık alanlarda sigara ve benzeri tütün ürünlerin kullanımı yasaklandı.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun Vali İlker Gündüzöz'ün başkanlığında toplandığı belirtilen Valilik açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"İlimizde, cadde, sokak, meydan, park ve bahçe gibi kamunun ortak kullanımına açık alanlarda sigara ve benzeri tütün ürünlerin kullanımı yasaklanmıştır. Gerekli hassasiyetin gösterilerek uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanması, tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu'nun195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması kararına varılmıştır."