Muş'ta HDP binasına ve evlere polis baskını: Eş başkanlar gözaltında

Muş'ta HDP İl Binası'na ve HDP üyelerinin evlerine düzenlenen polis baskınında HDP Muş İl Eş Başkanları Ferhat Çakı ve Muhlise Karagüzel gözaltına alındı.09-08-2019 12:28

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş İl Binası'na ve HDP üyelerinin evine düzenlenen baskınlarda HDP Muş İl Eş Başkanları Ferhat Çakı ve Muhlise Karagüzel gözaltına alındı.

Muş’ta sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında HDP Muş İl Eş Başkanları Ferhat Çakı ve Muhlise Karagüzel ile Kudbettin Çelik gözaltına alındı. Evlerin didik didik aranmasının ardından parti binasına da polis baskın düzenledi.  

'BARIŞI İNŞA ETMEK İÇİN HER ZAMAN MÜCADELE EDECEĞİZ'

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, yapılan baskını kınayan HDP Muş Milletvekili Mensur Işık, “Bu yaklaşım yılardır demokratik siyaset yapmak isteyen partimiz HDP’yi sindirmeye yöneliktir. AKP-MHP faşist bloku her gün zayıflarken, her geçen gün halkın partimizi sahiplenme oranı yükseliyor. Bunu gören faşist blok bizleri sindirmeye çalışıyor. Son günlerde bölgede birçok partili arkadaşımızı gözaltına alıp tutukluyorlar. Unutmasınlar ki ne olursa olsun asla pes etmeyeceğiz ve bir adım bile geri adım atmayacağız. Demokratik siyaseti ve barışı inşa etmek için her zaman mücadele edeceğiz” dedi.