Musa Orhan'ın 'intihara sürüklemek' suçlamasıyla tutuklanması istendi

İpek Er'in ailesinin avukatı, savcılığa başvurarak Musa Orhan'ın ‘intihara sürüklemek’ ve ‘ölüme sebebiyet vermek’ suçlarından tutuklanmasını istedi.27-08-2020 23:27

İpek Er'in ailesinin avukatı İlyas Tarım  Batman Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak Siirt'te intihar girişiminde bulunmasının ardından hayatını kaybeden Er'e "nitelikli cinsel saldırı" suçlaması ile tutuklanıp bir hafta sonra tahliye edilen Uzman Çavuş Musa Orhan'ın "intihara sürüklemek" suçlamasıyla tutuklanmasını istedi.

Medyascope'tan Ferit Aslan'ın haberine göre, Er ailesinin avukatı Tarım, Musa Orhan'ın "nitelikli cinsel saldırı" suçlamasıyla tutukluyken tahliye edildiğini ve bu konuda yapılan itirazlarının reddedildiğini vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

“Biz daha önce Musa Orhan tutuklu iken kendisi hakkında Batman Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştuk. İntihar soruşturmasını yürüten savcılık, Beşiri Jandarma Karakolu’ndan, Siirt Başsavcılığı’ndan ve Ağır Ceza Mahkemesi’nden bazı evrakları ve otopsi raporunu isteyerek dosya oluşturmaya başlamıştı. Siirt’te yargılandığı davadan tahliye edilmesi üzerine biz de dün intihar soruşturmasında, ‘intihara sürüklemek’ ve ‘Ölüme sebebiyet vermek’ suçlarından savcılıktan tutuklanmasına yönelik hakkında yakalama kararı çıkartılmasını istedik. Savcılık ile yaptığımız görüşmede, soruşturma dosyasının tamamlanması ile talebimizin karara bağlanacağı bize bildirildi.”