Muharrem İnce'den Bahçeli'ye: Hakkımda yaptığı yorumlar hükümsüzdür

'1000 Günde Memleket Hareketi'ni desteklediğini duyuran MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt veren Muharrem İnce, "Hakkımda yaptığı yorumlar hükümsüzdür" şeklinde konuştu.15-08-2020 18:27

Muharrem İnce, başlattığı '1000 Günde Memleket Hareketi'ne destek vediğini açıklayan AKP'nin küçük iktidar ortağı MHP'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi.

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan İnce, "Sayın Devlet Bahçeli 'Muharrem İnce CHP içinde Atatürk’e dönüşü başlatacaktır' dedi. Ancak kendisi desteklediği hükümetin Atatürk’e dönüşünü başlatamadığı, Atatürk’e beddua eden Diyanet İşleri Başkanını görevden aldıramadığı için hakkımda yaptığı yorumlar hükümsüzdür" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Devlet Bahçeli, Muharrem İnce'nin başlattığı '1000 Günde Memleket Hareketi'ne destek verdiğini duyurmuştu.

Bahçeli şunları söylemişti:

"Sayın Muharrem İnce 2018 yılından beri kendisine yöneltilen eleştiri ve suçlamalara maruz kaldı. Gördüğümüz kadarıyla haksızlıklara ve ayrımcılığa uğradı. Parti kurur mu kurmaz mı bilemiyorum, ama bildiğim ve tespit ettiğim husus şudur: 4 Eylül’de, Sivas Kongresi’nin ruhuyla atacağı adımla CHP içinde Atatürk'e dönüş hareketini başlatacaktır. Değerlendirmem budur. Yani kaynağından ve kökünden kopan CHP’yi özüne döndürmek maksadıyla çaba sarf edecektir.

Anlaşılan odur ki, bin günde memleket parolasıyla Atatürk’ü ve kurucu değerleri hareketinin mihveri yapacağı anlaşılmaktadır. CHP’nin içişlerine bizim karışmamız elbette doğru olmayacaktır. Ama gördüğümüz gerçekler de bunlardır. CHP’de Atatürk’ün ahı tutmuş, geçmişe özlem yeşermiş ve yükselmiştir. Artık taşeron ve teslimiyetçi bir zihniyetin geldiğimiz bu aşamada işi oldukça zordur."