Muharrem İnce: CHP'yi düzeltebilirsek düzelteceğiz yoksa parti kuracağız

Memleket Hareketi'ni kuran CHP'li Muharrem İnce, katıldığı TV programında 'CHP'yi düzeltebilirsek düzelteceğiz. Yoksa parti kuracağız' dedi24-11-2020 23:51

Haber Global'de Candaş Tolga Işık'ın sunduğu  Az Önce Konuştum programında kendisine sorulan ''Muharrem İnce neden parti kurmadı, başarısız olacağını mı düşünüyor?'' sorusuna,''CHP'yi düzeltebilirsek düzelteceğiz. Yoksa partiyi tabiki kuracağız. Şehir şehir gezip dinliyoruz. Pandemi döneminde zor oluyor. Doğru yapmışız ki CHP de gezmeye başladı. Ama deniz kenarlarını gezmeye başladılar. Yoksul kesime gidemediler. Ocak sonunda kadromuzun tümüyle ortaya çıkacağız ve diyeceğiz ki: Bizim yolumuz budur. Şu ana kadar gördüğüm şu: İnsanlar diyorlar ki 'Biz bu iktidardan da bu muhalefetten de memnun değiliz. Parti kur" dedi.

Muharrem İnce açıklamasına, "Benim CHP ile bir problemim yok. Ben 'Altı Ok'a inanıyorum. 40 yılım burada geçmiş. Eriyor iktidar ama muhalefet büyümüyor. Son 3 ayda tartıştıklarımıza bakın: Atatürk diyemeyen CHP'li il başkanı, Azerbaycan'la ilgili çelişkili açıklamalar, ABD'den demokrasi dilenme..." şeklinde devam etti.

​İnce, "Ben Türk'üm ancak evrensel değerlere de inanıyorum. Müslüman'm ancak laik bir devlette yaşam istiyorum. CHP'nin başarılı olmasını istiyorum. Bu seçimlerde sadece bizim başarımız yok 'Erdoğan gitsin de ne olursa olsun' oyları da var.  Adaylardan da başarılı olan var" ifadesini kullandı.  

İnce, "Muharrem İnce'yi kim destekliyor" sorusunu "Ben, Tayyip Erdoğan ile davalığım. Ben Erdoğan'ı yenmek isteyen biriyim beni neden desteklesin? Tayyip Erdoğan seçim döneminde benden korkttu. Şu anki CHP yönetiminden de gayet memnun işine gelen tarafı bu çünkü. 10 gün içinde bekliyorum CHP'den toplumu ilgilendirmeyen bir konu daha gelecek. Böyle muhalefet olabilir mi?" şeklinde yanıtladı.