'Muharrem İnce CHP Genel Merkezi'ne çağırılacak'

İnce'nin Genel Merkez’e çağrılarak dinleneceği ve gerekirse iddialarını araştırmak üzere bir komisyon kurulabileceği öne sürüldü.27-11-2019 08:42

“Saray’a çıkan partili” iddialarının ardından tartışmaların sürdüğü CHP’de, Muharrem İnce’nin parti yönetiminde ‘çete bulunduğu iddiası’nın genel merkezde büyük tepki yarattığı öğrenildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun davetini beklemeden basın toplantısı düzenleyen İnce’nin bu iddiasının parti yönetimi tarafından olayların soğumasından sonra dinleneceği öne sürüldü.

İnce'nin parti yönetimine dönük eleştirilerin bir bölümünü, yaptıkları sekiz dakikalık konuşma sırasında Kılıçdaroğlu'na aktardığı öğrenildi. Bu görüşmede Kılıçdaroğlu'nun İnce'ye, bu eleştirileri ve iddialarını daha sonra dinleyeceğini söylediği, ancak İnce'nin bu daveti beklemeden basın toplantısı yapmasının partide gerilimi yarattığı kaydedildi.

‘İNCE GENEL MERKEZE ÇAĞIRILACAK’

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre CHP kaynakları, tartışmanın durulmasından sonra İnce'nin Genel Merkez’e çağrılarak dinleneceğini ve gerekirse iddialarını araştırmak üzere bir komisyon kurulabileceğini belirtti.

Kılıçdaroğlu,“İnce'nin parti yönetimine dönük bazı kişilerin çeteleştiği yolundaki iddiasını nasıl karşılıyorsunuz?” sorusuna, “CHP içinde çete bulunduğunu söylemek gaflettir, bühtandır (kara çalmadır)” yanıtını vermişti.