Müge Anlı'nın 'sorgulaması' bitti: Sıra polis sorgusunda

Katıldıkları televizyon programıyla ülke gündemine giren ve haklarında birçok suça karıştıklarına dair deliller bulunan Palu ailesi canlı yayında gözaltına alındı.09-01-2019 12:21

Müge Anlı'nın sunduğu bir televizyon programına çıkmalarıyla Türkiye'nin gündemine giren Palu ailesi canlı yayında gözaltına alındı.

Ailenin, 10 yıl önce kaybolduğunu iddia ettiği kızları ve torunları için başvurdukları programda, etrafta kendisini  'cin çıkartan hoca' olarak tanıtan damat Tuncer Ustael'in birçok suça karıştığı ortaya çıkmıştı.

MÜGE ANLI'NIN 'SORGULAMASI' BİTTİ, POLİS GÖZALTINA ALDI

Yaşadıkları mahalle sakinleri tarafından defalarca çocuğa cinsel istismar, işkence ve cinayet suçlarıyla polise şikayet edilmelerine rağmen haklarında işlem yapılmayan Tuncer Ustael ve Emine Ustael canlı yayında gözaltına alındı.

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde 11 yıl önce kaybolan Meryem Tanhal (35) ve kızı Melike Tanhal (8) cinayetinin için başlatılan soruşturmada, polis, Palu ailesinin evinde arama yaparak, 5 kişiyi gözaltına aldı.

'BİLMİYORUZ, BUNLAR ORTAYA ATILAN İFTİRALAR'

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Kocaeli Cinayet Büro Amirliği ekipleri, o sırada İstanbul'da katıldığı televizyon programında Tuncer Ustael ve eşi Emine Ustael'i canlı yayında gözaltına aldı. Kasten adam öldürmek suçundan gözaltına alınan Tuncer Ustael ve eşi Emine Ustael sağlık kontrolleri için Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Hastane çıkışında Emine Ustael cinayetle ilgili olarak " Bilmiyoruz. Ortaya atılan iftiralar onlar. Bizim hiçbir suçumuz yok. Biz hiç kimseyi gömmedik" dedi.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Gözaltına alınan şahısların emniyetteki işlemleri sürerken, Körfez Cumhuriyeti Başsavcılığı’nın talebi ile Kocaeli Sulh ve Ceza Hakimliği tarafından soruşturmanın sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacıyla olayla ilgili yazılı, görsel ve sosyal medyada ile internet ortamında faaliyet gösteren medya kuruluşlarının konu ile ilgili her türlü haber, röportaj, eleştiri ve benzeri yayınları yapmasının yasaklanmasına karar verildi.