M.Ö. 1. yüzyılda yapılan Maraş Kalesi Erdoğan tarafından yeniden açıldı

Erdoğan’ın Maraş’ta tesis açılışı listesine M.Ö 1. yüzyılda yapılan Kahramanmaraş Kalesi de yazıldı. Ayrıca listede istinat duvarının bile açılışının yapıldığı iddia edildi.13-09-2021 13:10

Maraş’a giden AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 106 tesisin açılışını yaptığı duyuruldu. Ancak açılışı yapılan bazı tesislerin özel sektöre ait olduğu, peyzaj düzenlemesi yapılan Tarihi Kale’nin de listede yer aldığı iddia edildi.

T24’te yer alan habere göre; “Kalenin peyzaj düzenlemesini açılış diye yazmak nasıl bir mantıktır?” diye soran CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, şunları söyledi:

“Tek tek bu açılışları incelediğimizde ortadan bir komedi var. İstinat duvarı yapılmış, bunu bile tesis olarak yazmışlar. Kahramanmaraş Kalesi ile ilgili bir ifade var… Tarihi kaleyi, yüz yıllardır olan kalenin açılışı yapılmış gibi gösteriyorlar. Valiliğin internet sitesinde kalenin, M.Ö 1. yüz yıl ve M.S 2. yüz yıl arasında yapıldığı yazıyor.

Elbistan Adliyesi 2019’da açıldı. Yeni gibi listeye konmuş. 2019-2020’de sathi kaplama yapılan yolları listeye eklemişler. 230 milyon liraya özel bir hastane yapıldı. Sanki kendileri yapmışlar gibi listede var. Vatandaşın yaptığı fabrikalar var, onu bile listeye koymuşlar. Açıklanan listenin büyük bölümü iki veya üç defa açıldı.”