Milyonlarca liralık bütçesi olan bakanlığın binasına binlerce liralık tadilatı belediye yaptı

AKP’li Mamak Belediyesi, Milli Savunma Bakanlığı merkez binasına on binlerce liralık tadilat yaptı. Tadilatı neden belediyenin yaptığı sorusuna ise AKP’li Belediye Başkanı Murat Köse, “Bakanlık talep etti, biz de yaptık” dedi.15-10-2020 08:49

 

AKP’li Mamak Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü, 11 Eylül’de “Milli Savunma Bakanlığı Merkez Binası iç bahçe zemin kaplamalarının yenilenmesi ve çevre düzenlenmesi işi” için bir ihale düzenledi. 580 bin TL teklif veren şirketle 28 Eylül tarihinde sözleşme imzalandı.

‘DOĞAL AFET VE SALGIN HASTALIK’ MADDESİNDEN YARARLANMIŞLAR

Acil durumlarda kullanılması gereken Kamu İhale Kanunu’nun 21’inci maddesindeki “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması” hükmünden yararlanılan ihale, pazarlık usulüyle yapıldı.

'MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINDAN BÖYLE BİR TALEP GELDİ'

Birgün’de yer alan habere göre Köse,  ihaleye ilişkin yaptığı açıklamada “Milli Savunma Bakanlığı’ndan böyle bir talep geldi biz de bu talebi olumlu karşıladık. Kanunun bize verdiği yetkiyle belediye meclisimizden bu işin kararını alıp ihalesini yaptık. İhalenin ardından da çalışmalar başladı ve sanırım kısa süre sonra da tamamlanacak” dedi.

'BÜTÇE MİLLETİMİZİN BÜTÇESİ'

Milyonlarca liralık bütçesi olan Milli Savunma Bakanlığı binasına neden belediye bütçesinden tadilat yaptınız ?” sorusuna da AKP’li Köse, “Bütçe, milletimizin bütçesi. Bakanlığın bütçesi de belediyenin bütçesi de milletindir. Kamu kurumları zaman zaman belediyelerden böyle taleplerde bulunabilir” şeklinde yanıt verdi.