Milli Savunma Bakanlığı, İdlib'de 2 askerin hayatını kaybettiğini açıkladı

MSB açıklamasında, "Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza düzenlenen hava saldırısı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır" denildi.27-02-2020 00:44

İleri Haber

MSB, Suriye'nin İdlib bölgesindeki hava saldırısı sonucu 2 askerin hayatını kaybettiğini, 2 askerin de yaralandığını açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Suriye'nin İdlib bölgesinde bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına düzenlenen hava saldırısı sonucu 2 askerin hayatını kaybettiğini, 2 askerin ise yaralandığını duyurdu. Açıklamada Suriye ordusu hedeflerinin ateş altına alındığı da kaydedildi.

MSB açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza düzenlenen hava saldırısı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bölgedeki Rejim hedefleri derhal ateş altına alınmış; alınmaya devam edilmektedir.

Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz. Unutulmamalıdır ki; şehitlerimizin kanı hiçbir zaman yerde bırakılmamış, bundan sonra da bırakılmayacaktır!

Bölgedeki çeşitli kaynaklardan alınan bilgilere göre; 1 adet hava savunma füze sistemi, 1 adet ZU-23 uçaksavar, 1 adet Tanksavar, 3 tank, 1 mühimmat aracı, 2 iş makinesinin imha edildiği, 3 tankın ele geçirildiği ve 114 Rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği öğrenilmiştir."