Milli Piyango çekilişinde skandal: Küreden iki top düştü, rastgele seçip devam ettiler!

Noter huzurunda gerçekleşen bu şüpheli çekiliş sonucunun noter tarafından onaylanması da, Milli Piyango çekilişlerine karşı güven konusunda akıllarda ciddi soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.30-04-2020 17:10

Ersan Kınık - @ErsanKinik

Milli Piyango İdaresi'nin 20 Nisan 2020 tarihinde başlattığı ve çekilişlerin her gün yapıldığı "Süper Piyango" adlı yeni şans oyununun 25 Nisan çekilişinde büyük bir skandalın yaşandığı ortaya çıktı.

Milli Piyango İdaresi'nin resmi internet sitesinde gerçekleştirilen canlı yayın görüntülerinde, 100 bin TL'lik ödülün verileceği çekilişte son küreden hazneye iki adet top düştüğü, hangi sayıyı ilan edeceğini bilemeyen hostesin ikilemde kalarak beklediği ve çekilişi gerçekleştiren yetkililerle diyalog kurduktan sonra rastgele bir topu alarak kazanan sayıyı ilan etmek zorunda kaldığı saniye saniye ekranlara yansıdı.

Noter huzurunda gerçekleşen bu şüpheli çekiliş sonucunun noter tarafından onaylanması da, Milli Piyango çekilişlerine karşı güven konusunda akıllarda ciddi soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

SÜPER PİYANGO NEDİR?

Süper Piyango, her gün bir kişiye 1.000.000 TL büyük ikramiye, ikinci ikramiye olarak bir kişiye 100.000 TL ve 1 amorti kazandıran yeni şans oyunudur. Bilet satışlarının sadece sanal bayiler üzerinden yapıldığı Süper Piyango biletlerinin, bir bilet bedeli 3 TL'dir.