Milli Eğitim Müdürlüğü Ümraniye'de tüm okullara 15 Temmuz için hatim indirin talimatı verdi!

İstanbul Ümraniye’de Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilçedeki tüm okullara 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybedenler için hatim indirmesi talimatını verdiği ortaya çıktı.29-10-2016 09:06

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim kurumlarında '15 Temmuz Şehitleri Anma Programı’ adı altında etkinlik yapılması yönünde karar aldı. Bu faaliyetler arasında imam hatip okullarındaki öğrencilerin 'hatim' indirmesi de yer alıyordu.

Hürriyet'ten Gülseven Özkan'ın haberine göre İstanbul Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli Şube Müdürü Fehmi Ergen, ilçedeki tüm okulların hatim indirmesi talimatını verdi.

WhatsApp’tan okul müdürlerine gönderilen mesajda "Kıymetli müdürlerim, 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı münasebetiyle tüm okullarımızda şehitlerimiz için hatim indirilmesi gerekmektedir. Konunun personel ve öğrencilerimize duyurulması, her okulun en az bir hatim indirmesi, imam hatip ortaokullarımızın en az beş, Anadolu İmam Hatip Liselerimizin en az 10’ar hatim indirmesi, indirilen hatim sayılarının 16 Aralık’a kadar buradan paylaşılması rica olunur.  Not: Daha fazla hatim indirilebilir." denildi.

'ÇOCUKLARDAN İSTEMEDİK, VELİLERE YÖNELİK BU'

İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen şu bilgileri verdi: “15 Temmuz Şehitleri Anma programının içeriğinde imam hatipteki çocuklarımızın, annelerinin, babalarının okuduğu hatimler var. 110 dakikalık bir program bu. Çocuklardan hatim istenmez. Velilere yönelik bu.”