'Milletin a…. koyacağız' diyen Mehmet Cengiz de Panama Belgeleri'nde

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda “Milletin a…. koyacağız” sözüyle ünlenen ve son olarak Artvin Cerattepe’deki bakır madeni projesiyle gündeme gelen işadamı Mehmet Cengiz’in de adı tarihin en büyük sızıntısı Panama Belgeleri’nde geçiyor.11-05-2016 09:57

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda “Milletin a…. koyacağız” sözüyle ünlenen ve son olarak Artvin Cerattepe’deki bakır madeni projesiyle gündeme gelen işadamı Mehmet Cengiz’in de adı tarihin en büyük sızıntısı Panama Belgeleri’nde geçiyor.

Belgelerin veritabanında Türkiye bölümünde adı yer almayan Cengiz’in Panama’da ortaklığının bulunduğu offshore şirketinin adı Bonito International Inc.

Diken'in haberine göre, Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz’in Panama’daki offshore şirketinin ortakları arasında işadamları Mehmet Hakan Akkaya, Cengiz Özçelebi ve Ahmet Can Gümüşçüoğlu da bulunuyor.

IPCO S.A. ve Eurostock A.G. şirketleri de, EST S.A. şirketi aracılığıyla kurulan Bonito International Inc.’nin ortakları arasında.