MHP’li Yalçın: Kayaalp hakkında devletten bilgi gelmedi

MHP’li Yalçın: Kayaalp hakkında devletten bilgi gelmedi

MHP’li Semih Yalçın, görevden alındıktan bir gün sonra çocuğa cinsel istismar ve ihaleye fesat karıştırmaktan gözaltına alınıp tutuklanan Cihan Kayaalp hakkında "Bize devletten bilgi gelmedi" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Diyarbakır’da görevden alındıktan bir gün sonra gözaltına alınıp tutuklanan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Diyarbakır eski il başkanı Cihan Kayaalp hakkında yeni açıklama yaptı.

Söz konusu tartışmalara AKP’ye yakın Nagehan Alçı’ya konuşan MHP’li Yalçın, operasyondan bir gün önce görevden aldığını açıkladığı Kayaalp hakkındaki bilgilerin devlet içinden sızdırılmadığını iddia etti.

Fesih açıklamasını yapmadan bir hafta önce Kayaalp’in bir çocuğa cinsel istismar uyguladığı yönündeki bilgilerin geldiğini söyleyen Yalçın, “İftira olabilir diye kılı kırk yardık. O yüzden incelememiz biraz sürdü” dedi.

“MHP’nin duruşu sayesinde olayın üstünün örtülmediğini” iddia eden Yalçın, Alçı’ya şunları söyledi:

"Bize asla devlet içinden bir bilgi gelmedi. Ben size olayın tamamını anlatayım. Ben fesih açıklaması yapmadan tam 1 hafta önce bizzat teşkilatlarımız içinden bize bu bilgiler geldi. Bunları yazanlar MHP geleneğini hiç mi bilmiyor? Bizim teşkilat olarak kendi içimizde de bir istihbari yapımız vardır. Çok kuvvetli bir iç teşkilat yapımız vardır. Biz bunları herkesten önce duyarız. Bu iftiraları atanlar biraz MHP'yi tanısınlar. Hemen bu vahim iddiaları inceledik. İftira olabilir diye kılı kırk yardık. O yüzden incelememiz biraz sürdü. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin bu tür vakalarda sıfır tolerans talimatını size iletmiştim. Kendi içimizden de biri olsa kadına ve çocuğa şiddet varsa, en ufak cinsel taciz hele ki cinsel istismar varsa asla affetmiyoruz. MHP'nin duruşu budur Nagehan Hanım. Bizden biri de olsa kadına şiddet ve cinsel istismara bulaşmış kişileri yargıya teslim etmek bizim insanlık vazifemiz. Bu olayda da iddiaların doğru olduğunu tespit edince Sayın Genel Başkanımızın kesin emriyle gereğini yaptık. Hemen fesih işlemini gerçekleştirdik. Sizin de yazınızda belirttiğiniz gibi bu tür vakalarda hadisenin üstünü örtme gayreti çok yaşanıyor. Biz asla üstünü örtmedik, bizden biri de olsa hiç kimseyi kayırmadık. MHP'nin duruşu budur Nagehan Hanım."