MHP'li Kars Belediye Başkanı istifa etti

MHP Genel Merkezinin isteği üzerine Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta istifa etti.06-02-2018 06:58

MHP Genel Merkezi Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ile 6 belediye meclis üyesinin istifasını istedi. İstifa talebinin gerekçesi olarak, partinin saygınlığına karşı tutumları gösterildi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, "Partimizin saygınlığına halel getirici tutum ve davranışları nedeniyle Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta'nın partimizden istifaları talep edilmiş ve işleme konulmuştur" ifadelerini kullandı.

‘SEBEBİNİ BİLMİYORUM’

İHA’da yer alan habere göre Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ise, istifasının istenmesinin sebebini bilmediğini Genel Merkez ile görüşme trafiği içinde olduğunu belirtti. Ankara’ya gideceğini kaydeden Karaçanta, şunları söyledi:

‘BAĞIMSIZ OLARAK DEVAM EDECEĞİM’

“Bugün, Sayın Genel Başkanımızın talimatlarıyla mensubu olduğum, bundan sonra da asla ülkücü olmamdan, milliyetçi olmamdan onur duyduğum daha doğrusu sevdam diyeceğim partimden istifa ettim. İnanıyorum ki 30 Mart 2014 akşamından sonra bugüne kadar ve bundan sonra da görev yapacağım süreç içerisinde hiçbir parti kimliği gözetmeksizin tüm Kars halkını bağrıma basmayı becerdim. Bundan sonraki süreçte de aynı şefkatle aynı sevdayla Kars halkına hizmet etmekten mutluluk duyacağım, keyif alacağım. Kars halkı bilmeli ki Belediye Başkanları Murtaza Karaçanta dimdik ayaktadır. Mensubu olduğum partiden istifa ettim, bağımsız olarak görevime devam edeceğim.”