MHP’li belediye başkanının aracıyla çarptığı turist yaşamını yitirdi

MHP’li Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek'in aracıyla çarptığı Damıano Hakan Vedova hayatını kaybetti.27-10-2020 08:50

Antalya’nın Serik ilçesine ailesiyle tatile giden MHP’li Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek'in otomobiliyle çarptığı İsviçre vatandaşı Damıano Hakan Vedova yaşamını yitirdi.

Trafik kazası, dün saat 10.30 sıralarında Serik’e bağlı Kadriye oteller bölgesinde meydana geldi. Eşi ve 3 çocuğuyla tatile gelen Ömer Niyazi İşlek, kullandığı otomobille bisikletli olan İsviçre vatandaşı Damıano Hakan Vedova’ya çarptı.

Kazanın şiddetiyle yola savrulan 47 yaşındaki Vedova, ağır yaralı halde götürüldüğü ilçedeki özel bir hastanede, müdahaleye rağmen yaşamanı yitirdi.

'PSİKOLOJİK OLARAK OLUMSUZ ETKİLENDİK'

İşlek, kazaya ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. İşlek'in açıklaması şu şekilde:

“Bugün, ömrü boyunca kimsenin yaşamak istemeyeceği bir olay ailemle benim başımıza gelmiştir. Eşim ve çocuklarımla beraber Serik ilçesinin Kadriye oteller bölgesinde trafik kurallarına uygun şekilde seyrediyorduk.

Aracım hız sınırını aşmadan seyrederken, bir otelin içinden kontrolsüz ve hızlı bir şekilde yola çıkan bir bisikletli aracımıza çarptı. İlk müdahalesi 112 ekiplerince yapılarak hastaneye kaldırılan İsviçre vatandaşı erkek, ne yazık ki tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir.

Bu üzücü olay sebebiyle ben, 7 aylık hamile eşim ve 3 çocuğum psikolojik olarak son derece olumsuz etkilenmiş durumdayız.”