MHP'li Aliağa Belediyesi'nde kıyım devam ediyor: 103 işçi daha işten çıkarıldı!

MHP’li Aliağa Belediyesi 31 Mart’tan sonra belediye bünyesinde çalışan Alevi-Kürt 21 işçiyi işten çıkarmış, işçiler direnişe başlamıştı.11-06-2019 11:44

Özgür Yılmaz - @ozguryilmaz344

İzmir'in 31 Mart yerel seçimlerinde MHP tarafından kazanılan Aliağa Belediyesi, 21 işçiden sonra 103 kadrolu işçinin daha iş aktine son verdi.

MHP’li Aliağa Belediyesi 31 Mart’tan sonra belediye bünyesinde çalışan Alevi-Kürt 21 işçiyi herhangi bir gerekçe göstermeden işten çıkarmış, işçiler direnişe başlamıştı.

İzmir’in Aliağa İlçesi’nde MHP’li Belediye Başkanı Serkan Acar’ın işten çıkardığı 21 işçinin direnişi 23. günü geride bırakırken işçiler dün belediye binası önünde bir araya geldi. Genel İş Sendikası üyesi işçiler, hukuksuzca işten çıkarılmalarını protesto ederek, işe dönme taleplerini haykırdılar.

Bugün ise yine belediye tarafından göstermelik sunulan "fazlalık" gerekçesiyle 103 işçinin daha iş akitlerine son verildi. Dün belediyede gerçekleşen meclis toplantısında Acar'ın işçilere "İşten atarım" diyerek tehdit ettiği iddia edildi.