MHP'den 'Saray ittifakı' isyanı: 'AKP bizi yok sayıyor'

"Cumhur İttifakından başka bir şey söylemiyoruz" diyen Enginyurt, "Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar" dedi.18-07-2020 17:17

Saray ittifakının küçük ortağı MHP’nin Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, AKP'ye tepki göstererek, "Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar" dedi.

İleri Hatırlatıyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ordu’da yerel yayın yapan Atlaş TV isimli kanalda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli üzerinden AKP'yi eleştirdi, AKP’nin MHP’yi yok saydığını dile getirdi.

"Cumhur İttifakından başka bir şey söylemiyoruz" diyen Enginyurt, "Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar" dedi.

Enginyurt, açıklamasında şunları söyledi:

“Tarım bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. Ne yaptık size? Muhafet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur İttifakından başka bir şey söylemiyoruz.

Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar. Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar. En son bugün tarım bakanı… Biz anlatamıyor muyuz projeleri. Muhalefet mi ettik size?”