MHP'den Af Hazırlığı: Geri Dönülemez Bir Durum Var

MHP lider Devlet Bahçeli'nin 24 Haziran seçimlerinde sık sık gündeme getirdiği af konusu Meclis'in gündemine taşınıyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı Kalaycı “Geri dönülemez bir durum söz konusu, yöneticiler de bunun farkında” şeklinde dikkat çeken ifadeler kullandı.24-08-2018 09:42

MHP, seçim öncesi sık sık gündeme getirdiği af konusundaki ısrarını talepten resmi başvuruya dönüştürüyor.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, Meclis açıldığında gündeme getirecekleri ilk kanun tekliflerinden birisinin af olacağını söyledi.

Kurban Bayramı'nın üçüncü gününde MHP Konya İl Başkanlığı tarafından bayramlaşma programı düzenlendi. Burada konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, partisinin seçim beyannamesinde yer verdiği ve 24 Haziran seçimleri boyunca gündeme getirdiği tüm vaatlerinin arkasında olduğunu söyledi.

 “İnşallah peyderpey bunların gerçekleştiğini de göreceğiz. Daha önceki seçimlerde de vaat ettiğimizin birçoğu gerçekleşmiştir. Hele ki bu dönemde MHP kilit bir konumdadır” diyen Kalaycı, yasama faaliyetlerinde daha etkin bir konumda olduklarını söyledi.

 ‘GERİ DÖNÜLMEZ BİR DURUM SÖZ KONUSU, YÖNETİM FARKINDA’

 “Başta af olmak üzere tüm vaatlerimizi önümüzdeki süreçte gündeme getireceğiz” diyen Kalaycı, şunları söyledi:  “Ben inanıyorum ki af konusunda da AK Parti ile de görüşüp bir sonuca bağlayacağız. Gerekli hazırlığımızı yaptık MHP olarak. Meclis açıldığı zaman gündeme getireceğimiz ilk kanun tekliflerinden birisi olacak. Gerek AK Parti gerek diğer siyasi partilerle görüşme yapıp bu konuyu çözüme kavuşturacağız. Bu bir toplumsal ihtiyaç artık bunun geri dönülmez bir durum söz konusu. Bu konuda ben inanıyorum ki, yönetim mevkisinde bulunanlar da bu konunun farkında. Önümüzdeki süreçte bu konuda düzenleme yapılacağına inanıyorum.”