MHK: 2 hakemde koronavirüs tespit edildi

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, verdiği röportajda 2 hakemde koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.07-04-2020 14:42

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, Milliyet’ten Cemal Ersen’e verdiği röportajda biri İzmir, diğeri Zonguldak’ta olmak üzere 2 hakemde yeni tip koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif sonuç verdiğini açıkladı. Alp, sürece ilişkin şunları söyledi:

“MHK olarak on gün önce Türkiye’deki tüm hakemlere (8 bini aşkın) mesaj yolladık. Kurulumuzun bölge sorumluları, İl hakem kurulları ve bölgesel hakem kurulları üzerinden hakemlerimizin hepsi ile irtibata geçtik. Zincirleme bir iletişim kurduk, çok güzel geri dönüşler aldık. Koronavirüs ile ilgili sıkıntısı olup olmadıklarını sorduk. Çok şükür sadece iki hakemimizin pozitif sonuçları dışında endişe edeceğimiz bir olayımız yok.”

LİGİN BAŞLAMA SÜRESİ UZAYABİLİR

Röportajda ayrıca liglerin durumuna ilişkin görüşlerini de paylaşan Alp, “Bizim de gözümüz kulağımız UEFA’da. Rotamızı buna göre belirlemek durumundayız. Haziran ayı başı diyorduk ama bu sürenin uzaması yüksek olasılık. Şimdi ne klasmanları ne VAR’ı düşünecek durumdayız. Önceliklerimiz çok farklı” şeklinde konuştu.