Metiner AKP içindeki tartışmalara değindi: İçimizden birileri tüm hataları Reis'e yıkıyor

Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner "Önce ihanetlerinin hesabını versinler" başlıklı bir yazı kaleme aldı.02-03-2019 23:10

Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner "Önce ihanetlerinin hesabını versinler" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Star Gazetesi'ndeki bugünkü köşesinde Metiner AKP içerisindeki tartışmalara değinerek, "Bir de içimizden birileri var ki onlar da bütün hataları ve yanlışları “Reis”e bağlamaya pek bir meraklılar" yazdı.

"Bir de içimizden birileri var ki onlar da bütün hataları ve yanlışları 'Reis'e bağlamaya pek bir meraklılar. Diyelim ki ilk kurucu isimlerden bazıları partiyi terk mi edip gitti? Hemen parmaklarıyla Reis’i işaret ediyorlar. Varsayalım ki isimlerinin önünde eski Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakan unvanı olanlar Erdoğan’ı siyaseten bitirmek için bir yeni parti kurmak için harekete mi geçtiler? Topu bir ağızdan şöyle diyorlar: 'Reis dönüp kendine baksın. Partiyi bu hale o getirdi. Partinin fabrika ayarlarından saptı. Ortak akıldan uzaklaşıp tek adam olma yolunu seçti. Yaptığı yanlışlar ve hatalar bu kopmaları kaçınılmaz kıldı'" şeklinde yazan Metiner yazısını "Siz ihanetçilere Reis’i yedirmedik, yedirmeyeceğiz! Varın siz yeni makamlar için parti kurun, biz Reis’imizi makamlarınıza değişecek kadar hain değiliz. Reis sizin gibileri bize tercih etse bile biz Reis’i hiçbirinize değişmeyecek kadar çok seviyoruz" diyerek bitirdi.