Metin Avcı, katlettiği Pınar Gültekin'in annesinden şikayetçi oldu

Metin Avcı, katlettiği Pınar Gültekin'in annesinden şikayetçi oldu

Pınar Gültekin'in katil zanlısı Cemal Metin Avcı, anne Şefika Gültekin hakkında 'tehdit ve hakaret' iddiasıyla şikayetçi oldu ve soruşturma başlatıldı.

Pınar Gültekin'in katil zanlısı Metin Avcı'nın, anne Şefika Gültekin'den duruşmada kendisini tehdit ettiği ve hakarette bulunduğu iddiasıyla şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Şikayet üzerine Şefika Gültekin hakkında tehdit ve hakaret suçlarından soruşturma başlatıldı. 

26 Nisan'da görülen davada, Şefika Gültekin'in, kızının yakılarak öldürüldüğünü öğrenmesinden sonra Avcı'ya, 'Seni öldüreceğim köpek' dediği, bu sözleri üzerine mahkemenin savcılığa suç duyurusunda bulunduğu ve Cemal Metin Avcı'nın da Şefika Gültekin'den şikayetçi olduğu bildirildi. Şikayet üzerine Gültekin hakkında tehdit ve hakaret suçlarından soruşturma başlatıldığı, Gültekin'in ifade vereceği belirtildi.

'KONUŞACAK KELİME BULAMIYORUM'

Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin de soruşturma haberi için "Dünya bir kez daha başımıza yıkıldı" dedi. Gültekin, "Bir anne haklı olarak duruşmada feryat etti. Ancak bizi mahkemeye vermişler. Acılı bir annenin feryadını bir savcı mahkemeye veriyorsa canları sağ olsun. Konuşacak kelime bulamıyorum. 27 yaşında gencecik kızımızı diri diri yakan birine gül mü verelim? Yargılama sürecinden beri mahkemeye hiç saygısızlık yapmadık. Bu yüzden eşime veya bizlere ceza vereceklerse gider cezamızı çekeriz" ifadelerini kullandı. (DHA)

DAHA FAZLA