Meteoroloji'den uyarı: Sıcaklık 10 derece daha düşecek

Meteoroloji'den yapılan açıklamada ülke genelinde hava durumunun mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında seyredeceği belirtilirken, "İstanbul'da dün akşam saatlerinden itibaren mola veren kar yağışı sabah erken saatlerinden itibaren kuzey bölgelerimizde tekrar etkili olmaya başlamıştır" denildi.18-01-2021 08:55

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava tahminleri raporunu açıkladı. Rapora göre soğuk hava yeni haftada da etkisini göstermeye devam edecek. Ülke genelinde hava durumunun mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıkların kuzeybatı bölgelerden başlayarak daha da düşeceği ve ülke genelinde mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Karadeniz, Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde hafif, Marmara bölge genelinde orta, diğer yerlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. Hava sıcaklığının yurt genelinde perşembe günü itibariyle artacağı tahmin ediliyor.

Açıklamada ayrıca "İstanbul'da dün akşam saatlerinden itibaren mola veren kar yağışı sabah erken saatlerinden itibaren kuzey bölgelerimizde tekrar etkili olmaya başlamıştır" denildi.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN UYARI 

Ankara Valiliği'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada ise bugün ve salı günü için muhtemel kar yağışı nedeniyle kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden, trafik kazası riskleri ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi. 

Valiliğin açıklamasına şu ifadeler kullanıldı:

"İlimiz genelinde Pazartesi ve Salı gece ve sabah saatlerinde sıcaklıkların sıfırın altında olacağı tahmin edilmektedir. Düşük sıcaklıklar ve Pazartesi gecesi muhtemel kar yağışı nedeniyle kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden trafik kazası riskleri ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını rica ediyoruz."