Meteoroloji'den sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü çok sayıda il için kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu. Uyarının yarın (2 Ekim Cuma) saat 18.00'a kadar geçerli olduğu belirtildi.01-10-2020 21:53

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son yaptığı açıklamada çok sayıda il için sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu.

Açıkalamda yurdun kuzey ve doğu kesimleri ile Doğu Akdeniz'in parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Niğde, Kayseri, Sivas, Kastamonu, Sinop, Erzincan ve Siirt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği belirtildi. 

Açıklamada ayırca uyarıların yarın (2 Ekim Cuma) saat 18.00'a kadar geçerli olduğunun altı çizildi.

Meteorolojinin açıklamasında şunlar kaydedildi:

- Yağışların; Rize il geneli ve Artvin'in kıyı kesimleri ile Trabzon'un doğusunda yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

- Rüzgarın; Doğu Anadolu'nun güney ve doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.