Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son tahminlere göre yarından itibaren yağışlar geri dönüyor. İki gün sürecek yağışlı hava, yurdun özellikle batı bölgelerinde etkili olacak. İstanbul'da da iki gün boyunca yağış bekleniyor.12-10-2020 11:32

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava tahminleri raporuna göre Marmara ve Ege Bölgesi’nde kendini gösterecek olan yağışlar 2 gün süresince etkili olacak ve daha sonra Karadeniz’in kıyı bölgelerine yayılacak.

Yağışların hafta ortasından sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteorolojinin değerlendirmelerine göre; yurt genelinde yağış beklenmiyor. Yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

MGM, yayınladığı raporda İstanbul'da yağışların Salı günü başlayacağını duyurdu. Tüm Marmara bölgesinde etkili olacak yağışlar Çarşamba gününe kadar devam edecek. Perşembe günü ise olumsuz hava koşullarının Marmara bölgesini terk etmesi bekleniyor.