Meteoroloji'den kuvvetli fırtına ve sağanak uyarısı

Marmara ve Kuzey Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında fırtına beklendiğini duyuran MGM, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması çağrısı yaptı.07-09-2021 08:06

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) son değerlendirmelerine göre, Marmara ve Kuzey Ege ile Batı Karadeniz'de kuvvetli fırtına bekleniyor. Yine Marmara'da sağanak yağış beklentisi var.

MGM tarafından yapılan son tahminlerde, yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Kırklareli, İstanbul Avrupa Yakası'nın kuzey ve batısı, Afyonkarahisar, Antalya'nın iç kesimleri, Muğla'nın kuzeyi, Osmaniye, Adana'nın kuzeyi,Hatay'ın batısı, Artvin, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması çağrısı yapıldı.