Meteoroloji'den açıklama geldi: Yarın soğuk başlıyor

Yarından itibaren Karadeniz'den başlayarak ülkenin her tarafında, hava sıcaklıklarının düşeceği tahmin ediliyor.12-11-2018 17:15

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yarın ülkenin kuzey kesimlerinin, çarşamba gününden itibaren de ülke genelinin Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisine girmesi ve sıcaklıkların 6 ila 12 derece arasında azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor.

Karadeniz Bölgesi'nin yüksek kesimleri, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksekleri ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar yağışı öngörülüyor.

BUZLANMA VE DON TEHLİKESİ VAR

Haftanın ikinci yarısında en yüksek hava sıcaklıklarının, Erzurum'da 1-2, Ankara'da 6-7, İstanbul'da 9-10, İzmir'de 11-12, Antalya ve Adana'da 16-17 derecelere, gece en düşük sıcaklıkların ise yurdun iç kesimlerinde sıfır derece ve altına inmesi bekleniyor.

Meteoroloji tarafından, ani sıcaklık düşmesinin yaratabileceği buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olma çağrısı da yapıldı.