Mersin'de devrilen çelik rafların altında kalan işçi hayatını kaybetti

Mersin'deki bir çiftlikte devrilen çelik rafların altında kalan bir işçi hayatını kaybetti, 3 işçi ise yaralandı.16-01-2020 07:48

Mersin'in Tarsus ilçesindeki bir mantar üretim çiftliğinde devrilen çelik rafların altında kalan işçilerden 46 yaşındaki Caner Yarasa hayatını kaybetti. İşçiler Selim Serin, Ekrem Serin ve Yahya Doğan yaralandı.

İş cinayeti, gece saatlerinde Topaklı köyündeki mantar üretim çiftliğinde meydana geldi. Poşetlenen mantarların konulduğu 2 metre yüksekliğindeki çelik raflar, işçilerin çalıştığı sırada henüz bilinmeyen bir nedenle devrildi. Devrilen çelik rafların altında kalarak yaralanan işçiler Caner Yarasa, Selim Serin, Ekrem Serin ve Yahya Doğan, işletmedeki arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen ambulanslarla Tarsus Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralılardan Caner Yarasa, hastanede hayatını kaybetti.

Ciğerlerinde hasar oluşan İşçi Selim Serin ise ilk müdahalenin ardından Mersin Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Yaralıların tedavisi devam ederken, jandarma da olayla ilgili soruşturma başlattı. (DHA)