Mersin'de bir AVM işçisinde virüs tespit edildi!

Mersin'de AVM'de çalışan bir kişide koronavirüs tespit edildi ancak konuya ilişkin hiçbir mağaza açıklama yapmadı09-06-2020 17:09

Haberci'den Ayşenur Önal'ın haberine göre,  salgının başladığı günden itibaren en az vaka sayısına sahip büyükşehirlerden biri olan Mersin’de, normalleşme adımlarının atıldığı 1 Haziran’dan itibaren birçok vaka ortaya çıkmaya başladı. Özellikle yazlıkçılar arasında çıkan Covid-19 pozitif vakaları Mersinlilerin panik yapmasına neden oldu. 

MESKİ ve Karayollarında da yeni vakaların çıkmasının ardından şimdi de sır gibi saklanan AVM’de yeni bir vaka olduğu iddia ediliyor. Ekonomik olarak zor bir dönem geçiren AVM’ler vakanın nerede olduğunu açıklamayarak müşteri kaybetmek istemiyor. Ekonomik kaygılarla vatandaşların sağlığının hiçe sayılmasına Mersinlilerden tepkiler gelirken, hangi AVM’de ve mağazada olduğu sır gibi saklanmaya devam ediyor. 

AVM çalışanının Mersin Şehir Hastanesi’nde yattığını teyit eden Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen, “Bazı mağazalardan bahsediliyor ama kesin bir bilgi yok. Kimse konu hakkında açıklama yapmak istemiyor” dedi.