Mersin Barosu Başkanı'ndan Savunma Mitingi'ne çağrı

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, tüm meslektaşlarının yarın yapılacak mitinge cübbeleriyle katılmasını istedi.28-06-2020 20:06

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, AKP iktidarının Avukatlık Kanunu'nu değiştirmek istemesine ve baroların yapısına dönük müdahale hazırlığına karşı yarın kentte yapılacak “Savunma Mitingi”ne çağrıda bulundu.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Yeşilboğaz, yarın saat 12.15’te Mersin Adliyesi otoparkında düzenleyecekleri mitingine tüm meslektaşlarının cübbeleriyle katılmasını istedi.

Yeşilboğaz, “Savunma mitingine sen de katıl, savunmaya destek ol. Baroları böl, parçala, yönet ve savunmayı susturma projesine kalkan olmak için, bu projeyi asla kabul etmeyeceğimizi, sindirmeyeceğimizi ve hiçbir otoriteye teslim olmayacağımızı bir kez daha haykırmak için 29 Haziran Pazartesi günü saat 12.15’de Mersin Adliyesi otoparkında düzenleyeceğimiz ‘Savunma Mitingine’ tüm meslektaşlarımızı cübbeleriyle, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak katılmaya, savunmaya destek olmaya çağırıyoruz. Gün birlik olma günüdür. Bu davet bizim, bu davet hepimizin” çağrısında bulundu.