Meral Akşener'in İkizdere ziyaretinde gerginlik

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize'nin İkizdere ilçesinde esnaf ziyareti yaptığı sırada bir grubun tepkisiyle karşılaştı. Polis araya girerek gerginliği önlerken, esnaf ziyaretini iptal eden Akşener ilçe merkezinden ayrıldı.20-05-2021 15:48

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Cengiz İnşaat tarafından işletilmek istenen İşkencedere’deki taş ocağına karşı direniş gösteren köylülerle buluştu. Köylüler tarafından alkışlarla karşılanan Akşener, yöre halkının sorunlarını dinledi.

Akşener’in İkizdere’deki esnaf ziyareti esnasında ise yanına yaklaşan bir kişi, “PKK ile işbirliği yapan CHP ile neden birliktesiniz? Açıklama yapar mısınız?” dedi.  Akşener ise, “Yapmıyoruz kardeşim. Ezan saati iftira ediyorsunuz. Ayıp ayıp, sizi Allah’a havale ediyorum. Meral Akşener’e diyorsunuz. Megri megriyi ben mi söyledim? Osman Öcalan’ın mektubunu ben mi okuttun? Hadi oradan” diye tepki gösterdi.

Ziyaretlerini sürdüren Akşener, bir süre sonra ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganları atan bir grubun protestosuyla karşılaştı. Polis ekiplerince kısa süreli müdahalede bulunulan grup, bölgeden uzaklaştırılmaya çalışıldı.