Meral Akşener'den Çakıcı açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı'nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit etmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Akşener, "Bunu milli iradeye karşı yapılmış bir tehdit olarak gördüğümü ifade etmek isterim" şeklinde konuştu .19-11-2020 16:39

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile görüşmelerinin ardından kameraların karşısına geçerek gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Basın toplantısında organize suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı'nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit etmesine ilişkin konuşan Akşener, "Biraz önce savcılığın soruşturma açtığına dair bilgim oldu. Bunu olumlu karşılıyorum. Ama dünden itibaren özellikle takip ettiğim bir şey oldu. Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanı'nın tavrı olacak mi diye. Şu ana kadar bir harf duymadık. Ana muhalefet partisinin genel başkanının bu manada tehdit edilmesi ve Türkiye'yi yönetenlerin de kulağının üstüne yatması çok manidardır" dedi.

Akşener ayrıca Çakıcı'nın Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırılarını milli iradeye saldırı olarak gördüğünü belirtti.

Meral Akşener şunları kaydetti:

'KÜÇÜK ORTAK TEHDİDE SAHİP ÇIKTI'

"Hepimiz çeşitli dönemlerde tehdit aldık. Benim evim basıldı, sayın Kılıçdaroğlu saldırıya uğradı. Ama bugüne kadar hiçbir siyasetçi böyle bir tehdidin yanında durmadı.

Asıl bakılması gereken yer burası. Sayın Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, uzun bir adalet reformundan bahsetti. Sayın Erdoğan da bu sözleri desteklediğini ifade etti. Sonra tehdit geldi. Sonra tehdide küçük ortağın tavrı ortaya geldi. Tehdide sahip çıkıldı. Bence küçük ortak tarafından Abdulhamit Gül'e 'Haddini bil reform yapamazsın' dendi."