Menemen Belediyesi'ne operasyon: Başkan ve yardımcısı dahil 22 kişi gözaltına alındı

Menemen Belediyesi yetkilileri hakkında ulaşan çok sayıda ihbarın ardından başlatılan soruşturmada, başkan ve bir yardımcısının da aralarında bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı.20-11-2020 09:52

İzmir'de Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı, Menemen Belediyesi yetkilileri hakkında ulaşan çok sayıda ihbar, şikayet ve tespitlere ilişkin soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında geçen günlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) istifa eden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, bir belediye başkan yardımcısı ve belediye yetkililerinin de aralarında bulunduğu 29 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenildi.

Belediyede de aramaların başlarken, adreslerinde bulunamayan 7 kişinin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Soruşturmanın; resmi evrakta sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma ve tehdit suçlarından yürütüldüğü, şu ana kadar Başkan Aksoy ve belediye yetkililerinin de aralarında olduğu 22 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

SERDAR AKSOY'UN İSTİFA SÜRECİ

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini açıklamıştı. Torun, yaptığı yazılı açıklamada, partisinin İzmir İl Başkanlığı'nın, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkındaki çok sayıda şikâyeti detaylı olarak inceleyerek Genel Merkez'e bildirdiğini belirtmişti.

Disiplin kuruluna sevk edilen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy da sosyal medya hesabından partisinden istifa ettiğini duyurmuştu.