Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy tutuklandı

'İhaleye fesat karıştırma' ve 'tehdit' suçlarından gözaltına alınan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ve belediyenin 10 yetkilisi daha tutuklandı.24-11-2020 11:55

Menemen Belediyesi'nde 'ihaleye fesat karıştırma' ve 'tehdit' suçlarından gözaltına alınan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un da aralarında olduğu 11 belediye yetkilisi tutuklandı.

İzmir'de Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Menemen Belediyesi yetkilileri hakkında ulaşan çok sayıda ihbar, şikayet ve tespitlere ilişkin başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve aralarında Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ve yardımcılarının da bulunduğu 26 kişinin dün adliyeye sevk edilmişti.

Adliyeye sevk edilen 26 kişiden 3'ü savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. 'İhaleye fesat karıştırma ve tehdit' suçlarından Menemen Adliyesi'nde hakim karşısına çıkan Belediye Başkanı Serdar Aksoy ve beraberindeki 10 kişi tutuklandı. Şüphelilerden 7'si adli kontrol şartıyla, ikisi de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.