Mendil satan kadın dava açtı, zabıtaya uzaklaştırma verildi

Sokakta mendil satan Ç.K., kendisine hakaret eden zabıta H.E.’yi mahkemeye verdi. Hakkında uzaklaştırma kararı çıkan zabıta H.E., Ç.K’ya yaklaşırsa cezaevine girecek.19-11-2017 11:04

İstanbul'da bulunan Eyüp Sultan Cami önünde mendil satan Ç.K. isimli genç kadın, satışını engellemek ve kendisine hakaret ederek küçük düşürmekten zabıta H.E. hakkında hukuk mücadelesi başlattı.

Akşam'dan Neslihan Keskin'in haberine göre, savcılığa dilekçe veren Ç.K., “Eyüp Sultan Cami önünde mendil satarken yanıma zabıta memuru H.E. geldi. Benden mendil alan kişilere, ‘Para vermeyin bunlara. Saçını açsın da yüzünü görelim’ diyerek aşağıladı. Ben de ona, ‘Sen ne biçim adamsın’ dedim. Bana bela okuyarak yanımdan uzaklaştı. Sözleri karşısında küçük düşürüldüm, hakarete uğradım. Kendisinden şikayetçiyim. Bir daha bana yaklaşmasın” diyerek tedbir alınmasını da istedi.

TEDBİR KARARI VERİLDİ

Savcılık, zabıta H.E. hakkında soruşturma başlattı. Mahkeme, H.E’nin mendil satan kadına 2 ay yaklaşmaması için tedbir kararı verdi. Türkiye’de ilk olma özelliğini de taşıyan bu kararı çiğnemesi halinde zabıta H.E. cezaevine girecek.