MED A.Ş. yönetiminden kayyum istifası: 'Protesto ediyoruz'

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan kayyum darbesinin ardından belediyeye bağlı MED A.Ş.’de altı yönetim kurulu üyesi görevlerinden istifa etti. İstifa gerekçesi ise kayyum atanmasını protesto etmek olarak açıklandı.27-08-2019 23:43

Kayyum darbesinin ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı MED A.Ş.’de altı yönetim kurulu üyesi görevlerinden istifa ettiğini duyurdu.

İçişleri Bakanlığı’nın Van ve Mardin ile birlikte Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı’nın görevden alınıp yerine kayyum atamasının ardından, belediyenin şirketi olan MED Kentsel ve Sosyal Hizmetler Anonim Şirketi Yönetim Kurulu üyesi 6 kişi görevlerinden istifa etti.

MED A.Ş. Başkan Yardımcısı Seher Tümer, istifa dilekçelerini belediyeye kayyum olarak atanan Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun şirket için görevlendirdiği vali yardımcısına teslim ettiklerini söyledi.

‘PROTESTO ETMEK AMACIYLA İSTİFAMIZI VERDİK’

MED A.Ş. yönetimi ve çalıştıkları mali müşavirlerle birlikte toplam 6 kişi istifa ettiklerini belirten Tümer, “31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 63 halkın oyunu alarak belediye eşbaşkanı seçilen Adnan Selçuk Mızraklı’nın görevden alınıp yerine kayyım atanmasını protesto etmek amaçlı, bizler MED A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri olarak bu günden itibaren görevimizden istifa etmiş bulunuyoruz” dedi.