Meclis'te 'koronavirüs' alarmı: Vekillerden kendilerini izole etmeleri istendi

Meclis Hastanesi'nde görevli olan bir doktorda öksürük ve ateş belirtilerinin görülmesi üzerine doktorun muayene ettiği tüm vekiller tek tek aranarak kendisini izole etmesi istendi.30-03-2020 07:47

Meclis Hastanesi’nde görev yapan doktor Y.B.’nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) şüphesiyle hastaneye yatırılması TBMM’de alarma neden oldu. 

Meclis'te görev yapan doktorda ateş ve öksürük belirtileri üzerine geçen cuma günü Şehir Hastanesi'ne götürülerek koronavirüs testi yaptırıldı. Test sonucu negatif çıktı ancak doktorun tedbir amaçlı olarak hastanede tutulduğu açıklandı.

MUAYENE OLAN VEKİLLER ARANDI

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre; son iki hafta içinde doktora giderek muayene olan kişiler aranarak kendilerini izole etmeleri ve TBMM'ye gelmemeleri istendi. TBMM Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada da doktorun tedbir amaçlı hastanede tutulduğu belirtilerek şu bilgi verildi:

''Meclis Hastanesi'nde görevli bir doktorda ateş ve boğaz ağrısı belirtilerinin görülmesi üzerine Şehir Hastanesi'nde test yaptırılmış ve test sonucu negatif çıkmıştır.

Kendisi tedbir amaçlı olarak hastanede tutulmaya devam edilmektedir.

Ancak son 14 günde muayene ettiği kişiler telefonla aranarak, bilgilendirilmiş ve tedbir amaçlı olarak kendilerini izole etmeleri istenmiştir.''