Meclis'e VIP açılış!

TBMM 27. Dönem 5. Yasama Yılı, 1 Ekim Cuma günü başlayacak. TBMM Başkanlığı Genel Sekreterliği tarafından açılış programına dair bir duyuru yapıldı.28-09-2021 18:03

İleri Haber

1 Ekim’deki yeni yasama yılı açılışında Meclis’teki etkinliklere sadece protokole kayıtlı kişiler ile özel davetiye gönderilen kişiler alınacak. TBMM’ye ziyaretçi kabul edilmeyecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 27. Dönem 5. Yasama Yılı, 1 Ekim Cuma günü başlayacak. TBMM Başkanlığı Genel Sekreterliği tarafından açılış programına dair bir duyuru yapıldı.

VIP AÇILIŞ

Duyuruda, saat 13.30’da TBMM Atatürk Anıtı önünde tören ve 14.00’te Yeni Yasama Yılı Açılış Toplantısı yapılacağı belirtilirken, “Anılan tören ve toplantı nedeniyle, protokole dahil kişiler ile Genel Kurul toplantısına izleyici sıfatıyla katılacaklara davetiye gönderilmiş olup, bunların dışında TBMM’ye ziyaretçi kabul edilmeyecektir” denildi.

Yeni Yasama Yılı Açılış Toplantısı’nın programı ise şöyle:

- Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un birleşimi açması, sunuş konuşması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Genel Kurul’a takdimi

- İstiklal Marşı’nın icrası

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yasama yılı açış konuşmaları