Meclis çatısında işsizlik isyanı: İntihar etmek istedi

TBMM Halkla İlişkiler binası çatısına çıkan bir kişi KPSS'yi kazanmasına rağmen iş bulamadığını belirterek intihar etmek istedi. İntihar girişiminde bulunan işçiyi milletvekilleri ikna ederek indirirken, AKP'li vekilin ikna çalışmaları esnasında para teklif ettiği öne sürüldü.14-11-2018 13:22

İş bulamadığı için AKP Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ile görüşmeye gelen Deniz Yıldırım, kendisiyle görüşemeyince Meclis'in çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Milletvekilleri tarafından vazgeçirilen Yıldırım, KPSS'de birinci olmasına rağmen kendisine belediyede iş verilmediğini iddia etti.

TBMM'nin Halkla İlişkiler Binasının 5. katında bulunan terasa çıkan Deniz Yıldırım intihar girişiminde bulundu.

MECLİS ÇATISINDA İSYAN ETTİ: BÖYLE YAŞAMAK OLUR MU?

Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinden geldiğini söyleyen Yıldırım, KPSS'de birinci olduğunu ama iş bulamadığını anlattı. KPSS'yi kazanmasına rağmen belediyeye yaptığı iş başvurusunun kabul edilmediğini söyleyen Yıldırım, çatıda “Biz insan değil miyiz? Böyle yaşamak olur mu?” diyerek isyan etti.

AKP Ağrı Vekili Ekrem Çelebi ile görüşmeye çalıştığını ancak bir türlü kendisine ulaşamadığı belirtilen Yıldırım'ı ikna etmek için milletvekilleri yanına geldi.

'ÇOCUĞUMA BAKAMIYORUM'

Evrensel'in aktardığı habere göre Yıldırım, “Evliyim çoluğum çocuğum var. Bakamaz durumdayız. Kazanmama rağmen bana iş vermiyorlar. Ben de buraya gelip derdimi anlatmak istedim. İntihardan başka yol bulamadım. Yetkililere ulaşamadım” dedi.

AKP Bingöl Milletvekili Feyzi Derdibek ve AKP Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi Yıldırım'ı yanına gelerek ikna ettiler.

AKP’Lİ VEKİLDEN PARA TEKLİFİ İDDİASI

Öte yandan ABC gazetesinde yer alan haberde, olay yerine gelen AKP Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek’in intihar girişiminde bulunan vatandaşa 10 bin lira vermeyi teklif ettiği öne sürüldü.