Meclis Başkanı Şentop'tan HDP fezlekeleri açıklaması: 'Gereken yapılacak'

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Gara'ya gittiğini iddia ettiği HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir ve haklarında fezleke düzenlenen 9 HDP’li vekile ilişkin açıklamalarda bulundu. Şentop, "Meclise şu ana kadar ulaşan bir fezleke yok. Meclis'e geldiğinde gereken yapılacak" dedi.22-02-2021 12:56

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Irak'ın kuzeyinde yer alan Gara'ya gittiğini iddia ederek hedef göserdiği HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir ve haklarında fezleke düzenlenen 9 HDP’li vekile ilişkin açıklamalarda bulundu.

Meclis'e şu ana kadar ulaşan bir teklif olmadığını söyleyen Şentop, "Meclis'e geldiğinde gereken yapılacak" dedi.

Şentop, “Bir şey daha ifade edeyim cezaevlerinde bazı terör örgütü mensuplarına mektup kampanyalarıyla ilgili çalışmalar olduğunu ifade etmek isterim. Bununla ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını ifade etmek isterim. Tüm bu konularda hukuk çerçevesinde gerekli en ağır cezalandırma işlemleri uygulanacaktır” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Geçen hafta, HDP’li 9 vekil Fatma Kurtulan, Garo Paylan, Hüda Kaya, Meral Danış Beştaş, Hakkı Saruhan Oluç, Serpil Kemalbay Pekgözegü, Sezai Temelli, Pero Dundar ile Pervin Buldan hakkında fezleke düzenlenmişti.