Meclis Başkanı Şentop: 10 bin dolar alan kimdir, açıklansın

İçişleri Bakanı Soylu, bir siyasetçinin Sedat Peker'den her ay 10 bin dolar aldığını söylemişti. Meclis Başkanı Şentop, "Ben de 10 bin dolar alan kimdir, açıklansın diyorum" dedi.04-06-2021 08:42

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi" açıklamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik eleştirilerine tepki gösterirken, "Bunu bilen de ben değilim açıklayacak olan da ben değilim. Ben de 10 bin dolar alan kimdir, açıklansın diyorum" dedi.

EİTPA konferansı için bulunduğu Pakistan'da konuşan TBMM Başkanı Şentop, Soylu'nun, "Sedat Peker'den her ay 10 bin dolar alan siyasetçi" açıklamasıyla ilgili konuştu. 

Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik eleştirilerine de yanıt veren Şentop, "Konu 10 bin dolar alan siyasetçi kimdir, bunu kim açıkların ötesine geçerek beni itham eden bir iftirada bulunmuştur. Yalan olduğunu bildiği halde böyle bir ithamda bulunmuştur. Bu kişinin siyasi bunaklık içerisinde olduğu veya bilerek kasten yapıyor ise bunun haysiyetsizlik ve ahlaksızlık olduğunu söyledim. Bunu bilen de ben değilim açıklayacak olan da ben değilim. Ben de 10 bin dolar alan kimdir, açıklansın diyorum" ifadelerini kullandı.