MEB'den 'Küçük Hafızlar Projesi': Çocuklar yarım gün okulda, yarım gün Kuran kursunda olacak!

MEB, Asımın Nesli Vakfı ile ortak Küçük Hafızlar Projesi yürütecek.06-04-2019 09:49

İstanbul’da, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Asımın Nesli Vakfı ortak olarak “Küçük Hafızlar Projesi” yürütecek. 

MEB, Diyanet İşleri Başkanlığı, İstanbul Bağcılar Belediyesi ve Asımın Nesli Vakfı’nın birlikte yürüteceği, “Küçük Hafızlar Projesi”nin detayları, küçük yaştaki çocukların adeta vakıflara teslim edildiğini ortaya koydu. Proje kapsamında, öğrencilerin Kuran kursunda yatılı eğitim göreceği ifade edildi.

ETÜT ADI ALTINDA HAFIZLIK DERSİ

Asımın Nesli Vakfı, İstanbul Bağcılar Anadolu İmam Hatip Ortaokulu’nu, “Proje okulumuz” olarak duyurdu. Öğrencilerin günün yarısını bu okulda, kalan yarısını ise okulun bahçesindeki Asımın Nesli Kuran Kursu’nda eğitim alarak geçireceği belirtildi.

Okul dışı eğitim kurslarına ilişkin getirilen yasak da proje çerçevesinde yok sayıldı. Buna göre, vakfın okul derslerine takviye olarak öğrencilere, “Etüt dersleri” vereceği duyuruldu. Derslerin, özel okullardan gelen öğretmenlerce verileceği bildirildi.

Birgün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, MEB’in onayıyla yürütülecek proje dört yıl devam edecek. Beşinci sınıf öğrencilerinin “Hafızlığa hazırlık”, altıncı ve yedinci sınıf öğrencilerinin “Hafızlık”, sekizinci sınıf öğrencilerinin ise “Hafızlık tekrarı ve talim” eğitimleri alacağı duyuruldu.