MEB'den karne ve diploma açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı, karne ve takdir-teşekkür belgelerinin e-okul'dan alınabileceğini duyurdu. Lise öğrencileri ise diplomalarını belirlenen tarihlerde okullarından alabilecek.18-06-2020 23:16

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) karne ve takdir-teşekkür belgelerinin e-okul üzerinden alınabileceğini duyurdu. Lise öğrencileri ise diplomalarını belirlenen tarihlerde okullarından alabilecek.

MEB'in konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

"İlkokul, ortaokul, lise kademelerindeki tüm öğrenciler karnelerine ve takdir, teşekkür, belgelerine e-Okul üzerinden ulaşabileceklerdir. Lise kademesindeki öğrenciler diplomalarını ve talep etmeleri halinde "takdir, teşekkür, onur ve üstün başarı" belgelerini belirlenen tarihlerde okullarından alabileceklerdir."

Bakan Selçuk şunları söylemişti:

"Velilerin e-okul sistemiyle karnelerini almasını istiyoruz. İlköğretimde e-okul, lisede randevu ile dağıtılacak. Okulları 19 Haziran'a kadar 3 haftalığına açsaydık, emin olun çok daha devasa sorunlarımız olacaktı. Her çocuğa ulaşacak tedbiri almak vazifemiz. Öğrencilere muhakkak surette telafiye zorlamayız."