MEB'den ilkokul öğretmenlerine: 'Çocukları imam hatibe yönlendirin!'

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin imam hatiplere yönlendirilmesi için ilkokul öğretmenlerini ikna çabası başlattı. Adana’da tüm 4. sınıf öğretmenlerinin resmi talimatla 'zorunlu' imam hatip tanıtım toplantısına çağrıldığı ortaya çıktı.30-05-2019 10:37

İmam hatip okulları için beklediği ilgiyi bulamayan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), çareyi erken yönlendirmede buldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) birçok ilde öğrencilerin imam hatiplere yönlendirilmesi gerekçesiyle ilkokul öğretmenlerini ikna çabası başlattı.

Türkiye’nin dört bir yanında başlatılan tanıtım toplantılarına Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün talimatı gerekçe gösterildi. 

Adana’nın Yüreğir ilçesinde bütün ilkokullarda 4. sınıfı okutan öğretmenlerin bugün düzenlenecek toplantıya katılması talimatı verildi. Kaymakamlığın “olur”u ile Ramazanoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek imam hatip ortaokullarının tanıtım toplantısına katılım zorunlu kılındı. 

Cumhuriyet'ten Ozan Çepni'nin haberine göre, öğretmenlerin imam hatip toplantısına gittiğinde çocukların ne olacağına ilişkin bir öneri yapmayan ilçe milli eğitim müdürlüğü, toplantıya katılacak öğretmenlerin görevli izinli sayılmasını kararlaştırdı. Resmi yazıda, “Müdürlüğünüzce ilgili öğretmenlere gerekli tebligatın yapılarak toplantının yerinde ve saatinde herhangi bir aksaklığa meydan vermeden hazır bulunmalarının sağlanması hususunda, bilgilerinizi ve gereğini rica ederim” denildi.