MEB'den Diyanet TV reklamı: Yarışmanın jürisinde MEB uzmanı var!

İlçe milli eğitim müdürlükleri, Diyanet TV’de yayınlanan, “Hatibin Kum Saati” isimli programın tüm öğrencilere duyurulması için okullara yazı gönderdi.21-01-2020 07:57

AKP hükümetinin kindar ve dindar nesil projesi kapsamında hayata geçirdiği uygulamalar devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Diyanet TV’nin reklamını yapmak için kolları sıvadı. İlçe milli eğitim müdürlükleri, Diyanet TV’de yayınlanan, “Hatibin Kum Saati” isimli programın tüm öğrencilere duyurulması için okullara yazı gönderdi.

İl müftüleri, Diyanet Çocuk, Diyanet İlim ve Diyanet Aile isimli dergilerin okullarda tanıtımının yapılmasına izin veren Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ilçe müdürlüklerinden Diyanet TV’de yayınlanan programı okullarda duyurmalarını istedi. İlçe milli eğitim müdürlükleri, müftülüklerin “Hatibin Kum Saati, adlı programın yayın tarihi ve bilgilerinin imam hatip liselerine duyurulması” talebine olumlu yanıt verdi.

MEB UZMANI DA JÜRİDE!

Birgün'den Oktay Evsen'in haberine göre, imam hatip liseleri arasında yapılacak bilgi yarışmasının yer aldığı “Hatibin Kum Saati” isimli yeni program duyuruldu. Yarışmalarda başarılı olanlar “Umre ziyareti” ile ödüllendirilecek. Diyanet TV’nin, “Televizyon tarihinde ilk kez” ifadesi ile duyurduğu programın jürisinde Milli Eğitim Bakanlığı Uzmanı Abdullah Cevizci’nin de yer alacağı bildirildi.

Programın tanıtımının okullarda yapılması istemini içeren yazıda, “Bakanlığımız, ‘Toplumu din konusunda aydınlatmak’ görevinden hareketle sahih kaynaklara dayalı doğru bilgiler ekseninde toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik dini, tarihi, ahlaki, kültürel programlar hazırlamakta olup, radyo-televizyon ve internet aracılığıyla bu yayınları topluma ulaştırmaya çalışmaktadır” denildi.

İlçe milli eğitim müdürlükleri de programın tüm imam hatip lisesi öğrencilerine duyurulması konusunda okul yönetimlerini uyardı.