MEB Müsteşarı: 'FETÖ' ile mücadele nihayete ermiştir

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin, Fethullah Gülen cemaatiyle ilişkili olanların bakanlık dışına çıkarıldıklarını söyleyerek “Şu anda FETÖ ile mücadele Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde nihayete ermiştir” dedi.25-03-2018 13:03

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, "bakanlık bünyesinde 'FETÖ' ile mücadelenin nihayete erdirildiğini" söyledi. DHA'ya konuşan Tekin, dershanelerle ilgili düzenleme getirdiklerini, bu düzenlemeyle kendilerinin "Anayasa Mahkemesi (AYM) ve Danıştay tarafından sürekli engellenmeye çalışıldığını" iddia etti.

Tekin, şöyle konuştu:

"15 Temmuz sonrasında Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında aldığımız tedbirler çerçevesinde FETÖ ile mücadele, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde nihayete erdi. FETÖ’ye bağlı ve iltisaklı 2500 civarında okul, dershane ve yurt binalarının tamamını kapatarak kamulaştırıp devletin, milletin hizmetine sunduk. Bunların dışında FETÖ ile irtibatlı olan yaklaşık 30 bin civarında personel ve öğretmenin bakanlıkla ilişiğini kestik. Müfredatlarımıza, ders kitaplarımıza ve programlarımıza sirayet etmiş FETÖ unsurlarının tamamını sistemin dışına çıkardık. Şu anda FETÖ ile mücadele Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde nihayete ermiştir. Bundan sonra rutin faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz."